Teknik Bültenler

Bizi Facebook ve Twitter dan Takip Etmek İstemez misiniz ?

Facebook Twitter

HABERLER

STANDIMIZI ZİYARET ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ...

Çin fabrikamızda üretime ve sevkiyatlara başladık!

CLEANSHIP - SU ANALİZLERİ

EUROPORT ISTANBUL

ERYAK 500 (FUEL & DIESEL OIL ADDITIVE)

Oksijen, Asetilen ve Freon Gazları Satışlarımız Başlamıştır

VİSKOZİTE TEST KİTİ SATIŞLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

Antiskalant - Ters Osmoz Sistemleri

WALL WASH TEST KİT SATIŞLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Combined ( Water in Oil/TBN) Test Kiti Satışı Başlamıştır

ERTEK OIL SPILL KIT SATIŞLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

Bir ilke daha imza attık. Ürünlerine IMO dan onay (approval) alan ilk Türk firması olduk.

Teknik Bülten

 • ERTEK OIL SPILL KIT

  Deniz yüzeyine dökülen petrol ve yağ kirliliğine karşı ER-OSD Oil Spill dispersant ürünümüzü ve uygulama sırasında ihtiyaç duyulan atık torbaları, sorbent emici ürünler ve kişisel güvenlik techizatlarını da içeren ERTEK OIL SPILL KIT denizyüzeyi, kıyı, güverte ve sahillerde güvenli kullanıma uygundur.( http://www.ertekkimya.com/images/Genel/611201295052859.pdf )

 • ECC-19 ( Air Cooler Cleaner )

  Hava kulerlerindeki yağ, gres, karbonlaşmış kirli tozların temizliğinde kullanılan solvent esaslıetkili temizlik ürünüdür. Konsantre kullanılması tavsiye edilir. Kulerin durumuna göre de, 1/ 2oranında sulandırılarak da kullanılabilir. (1 birim ECC-19 üzerine 2 birim su şeklinde)Sulandırma işlemi yaparken ürün süt beyaz renge döner. Sulandırma yapılınca ürün 5 dakikaiçerisinde kullanılmalıdır ki, ürünün performansı max seviyede olsun. Kuler normal veyakısmen temiz ise, doğrudan kullanılabilir. Çok kirli ise, önce bol ve çok sıcak su ile kalkabilecekkirler alınmalı, birikinti yumuşatılmalı, daha sonra ise, ECC - 19 ile sirkülasyon şeklinde 2-5saat temizlik yapılır ise çok daha iyi netice alınır. Kuler yerinden dışarıya çıkartılmış ise, tavaiçerisinden yine sirkülasyon yapılarak uygulanan temizlik ameliyesi daha iyi netice verir.Mümkünse, ECC-19'un 50-55°C'ye ısıtılması tavsiye olunur. Temizlik sonrası kuler tatlı su ileiyice yıkanmalı ve hava tutarak kurutulmalıdır.

 • ER-40 SAF SU ÜRETME CİHAZI

  ER-40 SAF SU ÜRETME CİHAZI özellikle gemilerde deiyonize su üretmek için tasarlanmıştır.  Temel olarak, karışık yataklı reçine içeren iki adet saf su yapıcı filtreden oluşur.

  İçindekiler:
  2 x 40 L reçineli saf su yapıcı filtre 
  2 x 5 metre PVC hortum (bağlatıları ile)
  1 adet Kalem Tipi İletkenlik Ölçer

  http://www.ertekkimya.com/images/Genel/3112012131132500.pdf

 • WALL WASH TEST KIT

  http://ertekkimya.com/images/Genel/611201214845171.pdf

 • KAZAN SUYU ANALİZLERİ

  SERTLİK TAYİNİ 1.Deney kabı analiz edilecek numune ile çalkalanır ve 5ml numune deney kabına doldurulur.2.Üzerine 3 damla İNDİKATÖR BUFFER Solüsyonundan damlatılır,çalkalanır.3.Su sert ise erguvani kırmızı renk oluşur.4.Titrasyon Solüsyonu damla damla ilave edilir ve her damladan sonraçalkalanır.5.Titrasyon başlangıcındaki erguvani kırmızı renk yeşile dönüştüğü andadeney sonuçlanmış olur.Damlatma işlemi dik tutularak yapılmalıdır.1 damla Titrasyon sol.= 9 ppm (mg/ltr) = 0.9F (Fransız sertliği)Not : Sistem suyunun sertlik değerinin 5 F = 50 ppm’i geçmemesidolayısıyla sistemin damıtılış (demineralize) su ile beslenmesitavsiye edilir. Sert su ile besleme yapılıyor ise mutlaka 30-40 ppmaralığı fosfat kazanda bulundurulmalıdır